Linkin Park info

22. května 2007 v 16:38 | sasinka14 |  Linkin Park
První zakladatelé této [[nu-metal]]ové skupiny jsou [[Mike Shinoda|Michael Kenji Shinoda]] a [[Brad Delson|Bradford Philip Delson]]. Bydleli poměrně blízko sebe v Agoura Hills, chodili spolu na školu, ale každý mířil jiným směrem co se týče hudebního stylu. Mike žil [[hip hop]]em a Bradovi se líbil [[metal]]. Jednou se oba ocitli na jednom koncertu kde skupiny smíchali různé styly dohromady (, což se jim velmi zalíbilo datoval se rok [[1996]]). Mike s Bradem se dali dohromady s dalšími budoucími členy Joe Hahn a Rob Bourdon. Postupně se k nim přidal David "Phoenix" Farrell a Mark Wakefield. Kapela se tehdy jmenovala Xero a podařilo se jim nahrát první demo nahrávku obsahující 4 písně.
Mike se přes známé dozvěděl o Chesterovi Benningtonovi ze skupiny Grey Daze, která byla v té době dost populární ve Phoenixu a poblíž po Arizoně. Chester měl navíc smlouvu na psaní svých vlastních písniček a spoustu zkušeností, díky kterým vůči němu cítil Mike respekt. Mike poslal Chesterovi demo, do kterého Chester nahrál svůj hlas. Chester tehdy změškal díky nahrávání svou narozeninovou oslavu. Když poté pustil nahrávky Mikeovi rovnou do telefonu, z Mikea úžasem vypadlo: "Chlape, jestli jsi jen zpoloviny tak dobrej, jako tvůj hlas, máš job ". Chester následující den vyrazil do Los Angeles z Phoenixu a stal se členem kapely.

''Hybrid Theory'', (volně přeložitelné jako ''Směs Teorií''), právě tak se po jeho příchodu pojmenovali. Bohužel se jedna skupina takto jmenovala a jim nezbývalo, než přemýšlet nad něčím jiným. Došli tehdy na název ''Lincoln Park''- což je park který je snad v každém americkém městě. Ale později zjistili, že na toto jméno si nemohou založit internetové stránky, jelikož tato doména byla obsazená, tak trochu pozměnili název na ''Linkin Park'', výslovnost je podobná. Po natočení klipu ''One Step Closer'' 24. října2000 se stali rychle populární, začali vydávat nová CD a získávat mnoho nových posluchačů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama